Alliance For Israel Blog Israel Proč je skladování energie v pohodě (a nejasné) | Amit Mittelman / Červen, 2023

Proč je skladování energie v pohodě (a nejasné) | Amit Mittelman / Červen, 2023

Proč je skladování energie v pohodě (a nejasné) | Amit Mittelman / Červen, 2023 post thumbnail image

Budu o tom předem a řeknu, že jsem se stal geekem skladování energie. Pokud se chcete také ponořit, doporučuji začít s podcastem “Předefinování Energie“a kurz” věda o energii” (tady na audible).

V posledních několika měsících jsem prošel téměř každou uličkou ve světě klimatických technologií. Skladování energie je první trh, který jsem zjistil, že má šílený růst, dobré peníze, které je třeba vydělat, a příležitost zásadně ovlivnit budoucnost lidstva. Nějak to stále vypadá docela špatně na akciovém trhu i mimo něj.

Lidstvo spotřebuje ~160 tisíc tWh ročně (to je hodně) a stávající skladovací kapacita na světě nedosahuje 0,0000001 z toho. Pokud chceme převést 20-30% světa na solární & amp; vítr, skladovací kapacita (včetně zlepšení účinnosti) musí růst o faktor nejméně jeden milion. Na světě dnes není mnoho dalších obchodních příležitostí, jako je ta, včetně AI, podle mého skromného názoru.

Co se mi na poli opravdu líbí, je to, že výzva není politická (jako v dopravě, další můj koníček) ani ekonomická (jako v ag-tech nebo ochraně přírody), ale technologická. Je těžké ukládat energii, takže je to drahé, a proto stále spalujeme ropu.

Jak je to drahé? Výroba kWh ze solárního panelu dnes stojí ~0,02$a skladování této energie po dobu nejméně půl dne stojí desítky nebo stovky dolarů více. Úplně v prdeli. Přiložený graf je určen pouze pro odvážné, ale můžete mi věřit, že nejefektivnější projekt úložiště na světě dosáhl 16 $za kWh a většina projektů byla v rozmezí 300-400$.

V Izraeli, tak se říká, je hustota talentů. Jsou zde také peníze, které čekají na investice do energie a skladování energie, a je zde dokonce pískoviště, na kterém se bude pracovat. Teoreticky měl Izraelský trh s technologií skladování energie explodovat. Přední izraelské skladovací společnosti si bohužel vedou (velmi) špatně.

Globálně jsem zjistil, že Nextera vzrostla za posledních 5 let o 87%, Enphase o 3500%, Brookfield o 93%. Existuje tedy trh pro lepší společnosti ve vesmíru. Také jsem našel zajímavý trend bývalých vojenských & amp; vůdci obranného průmyslu převedení do manažerských rolí ve společnostech storage tech.

A teď moje otázka zní: vsadily izraelské společnosti na špatné technologie, nebo možná akciový trh v Izraeli prostě není zvyklý zvládat dlouhé cykly v terénu… nebo je to tak, že každý měl pravdu a není možné vybudovat hardwarovou společnost v Izraeli?
Doufám, že se mýlili, a doufám, že TLV burza bude v budoucnu lepší při jednání s těmito druhy společností. nemysli si to. Doufám, že se některé stávající technologie zlepší a že se objeví několik nových (To je to, co byste chtěli google).
Zůstaňte naladěni, brzy se o tom pokusím napsat více.

Related Post