Alliance For Israel Blog Israel Tel Aviv jako středovýchodní Startup Hub-Co je za silicon valley? / od Vanessa Li / Červen, 2023

Tel Aviv jako středovýchodní Startup Hub-Co je za silicon valley? / od Vanessa Li / Červen, 2023

Tel Aviv jako středovýchodní Startup Hub-Co je za silicon valley? / od Vanessa Li / Červen, 2023 post thumbnail image

IBM Alpha Zone Demo Day v Izraeli

Všichni víme, že Silicon Valley je široce uznáváno jako globální centrum technologií a inovací. Byl rodištěm mnoha úspěšných startupů. Existuje však několik méně uznávaných technologických míst, od Austinu přes Miami po Tel Aviv.

Tel Aviv, Izrael je známý jako startup center. Izrael je ve skutečnosti Číslo jedna na světě pro nejvíce jednorožců na obyvatele (Zdroj). Etablovala se jako prosperující centrum technologií a inovací.

Důvody, které učinily Tel Aviv tak úspěšným ve srovnání s jinými zeměmi Středního východu, pravděpodobně souvisí s jeho geografickou historií. Podle Deloitte vytváří izraelská jedinečná společnost a kultura, silná ekonomika, vládní podpora a tržní přístup “na prvním místě na světě” svůj inovační ekosystém. Podpořila živý startupový ekosystém s bohatým přístupem ke kapitálu.

Ulice Jehuda Halevi v Tel Avivu, Izrael.

Hstal se Izrael o velikosti New Jersey startupovou velmocí?

Vzhledem ke stoletému konfliktu mezi Izraelem a Palestinou byli Isralies nuceni neustále inovovat, aby zůstali před svými konkurenty v situacích života nebo smrti. Izraelská armáda je špičková. Občané, kteří se připojí k armádě po střední škole, mají velkou odpovědnost za střelné zbraně. V centru Tel Avivu jsou vojáci nesoucí paže viditelní, jak chodí po svých dnech jako obvykle.

Jednotka 8200 byla založena jako elitní zpravodajská jednotka Izraelských obranných sil (IDF), kde byli členové od mladého věku vyškoleni, aby se stali největšími technologickými inženýry. Je známá svým přísným výběrovým procesem k náboru nejjasnějších mozků Izraele. Hrála klíčovou roli v různých vojenských a protiteroristických operacích a získala si zaslouženou pověst vysoce efektivní a respektované zpravodajské organizace. Jednotka 8200 se silně zaměřuje na technologické inovace a mnoho z jejích kamenců se stalo úspěšnými podnikateli. Není pochyb o tom, že na hackathonech dělají nejlepší hackery. Například generální ředitel AppsFlyer (kde jsem pracoval), byl bývalý izraelský vojenský praktikant.

Mnoho firem rizikového kapitálu se snaží rozšířit svou pobočku do Izraele a zvýšit investice do izraelských startupů. General Atlantic úspěšně investoval do Izraele. Společnost Insight Partners otevřela svou první izraelskou kancelář na trhu Sarona v roce 2019. Toyota Ventures se snaží udělat totéž.

Zatímco Silicon Valley je stále nejuznávanějším místem pro podniky, inovace se rozšiřují za údolí s obrovskými příležitostmi po celém světě.

Právě vyšel z technologické konference

Úplný seznam izraelských startupů najdete na startupnationcentral.org

Yalo Yalo!

Related Post